TRADYCYJNA HODOWLA W SERCU NATURY

STAWY RYBNE

Stawy rybne „Pstrągi Przy Młynie” w dolinie Żmiąckiego potoku, na północnych stokach Pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym. Krystalicznie czysta woda z pobliskiego potoku, wypływającego ze zbocza góry Jaworz (918m. n.p.m.) zdecydowanie wpływa na jakość i smak naszych ryb.
W stawach hodowany jest pstrąg oraz jesiotr.

Obok możliwości zakupienia świeżego pstrąga i jesiotra można u nas dobrze zjeść i miło spędzić czas z rodziną. Położenie z dala od aglomeracji oraz urokliwe otoczenie pozwala na oderwanie się od rzeczywistości i aktywny wypoczynek.
Nasza kuchnia oferuje pstrąga smażonego o wędzonego z własnej produkcji z chlebem wiejskim bądź frytkami, surówką i ogórkiem małosolnym(specjalność właściciela).

Na terenie stawów znajduje się młyn wodny z 1914 roku, który po prawie 100 latach przeszedł renowację i jest udostępniony dla zwiedzających.

W zabudowaniach młynu można również podziwiać i zakupić rzeźby wykonane przez lokalnego artystę Jakuba Puchala, które odzwierciedlają ludowy charakter tych terenów. Rzeźby Pana Jakuba zdobią również wnętrze naszej restauracji.